POZNAŃSKI FESTIWAL NAUKI I SZTUKI

Dnia 16.04.2024 r. w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego odbyła się 27. edycja Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Zakład Protetyki Słuchu również włączył się w tegoroczną edycję festiwalu poprzez zorganizowanie stoiska, na którym była możliwość skorzystania ze studenckiej porady audiologicznej. Profesor Dorota Hojan-Jezierska wraz z doktorem Olgierdem Stielerem przedstawili wykład pt. „Słuch dziecka – wyścig z czasem. Prezentacja przedstawiała problemy i wyzwania związane z wczesną interwencją w przypadku wykrycia i rehabilitacji niedosłuchu u dzieci w wieku 3-6 miesięcy. Obecnie w Polsce diagnostyka słuchu kończy się poniżej trzeciego miesiąca życia. Najpóźniej do 6 miesiąca dziecku należy dopasować aparaty słuchowe, natomiast u tych najgłębiej niedosłyszących rozważyć operację chirurgicznego leczenia głuchoty za pomocą implantu ślimakowego. Stanowi to duże wyzwania dla zespołu specjalistów - lekarzy audiologów, laryngologów, protetyków słuchu.